Bravo! Ivana Španović osvojila bronzu na Svetskom prvenstvu

by | avgust 28, 2015

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je bronzu na Svetskom prvenstvu u Pekingu skokom od 7,01 metara kojim je postavila novi državni rekord.

Ivana je na prethodnom šampionatu, pre dve godine u Moskvi, osvojila bronzanu medalju.

U međuvremenu, osvojila je srebro na Evropskom prvenstvu u Cirihu prošle godine, zlato na Šampionatu ‘Starog kontinenta’ u dvorani ove godine i bronzu na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Sopotu prošle godine.

Ivana je već u prvoj seriji ostvarila najbolji skok karijere – od 7,01 metara!

Srpska atletičarka je od početka godine isticala da joj je ove godine cilj da skači sedam metara, a u najvažnijem trenutku to je i uspela.

U drugoj seriji je prestupila, a u tim trenucima najbliža konkurentkinja bila joj je Kristabel Neti iz Kanade, koja je skočila 6,95 metara u prvoj seriji, a isti rezultat imala je i Amerikanka Tijana Bartoleta.

Ivana je ponovo prestupila u trećoj seriji, što je iskoristila Britanka Šara Proktor i pretekla je skokom od 7.07 metara.

Pošto je napravljen rez, kada su otpale četiri takmičarke, Ivana je izvela dobar skok od 6,86 metara, a Proktorova je odgovorila skočivši 7,01.

Usledio je još jedan novi Ivanin skok, od 6,98 metara, a Proktorova je prestupila. Pred poslednju seriju, Bartoleta je sledila njih dve skokom od 6,95 metara.