Dojenje smanjuje rizik od gojaznosti

14.07.2012 u 19:00 časova Nema komentara

Dobro je poznato da je dojenje jedan od najvažnijih razdoblja u životu deteta  i da ima višestruku korist po detetovo zdravlje, a sada se ispostavilo da je dobro i za majke koje pozitivne učinke mogu da osećaju i 30 godina poslije rođenja.

Naime, novo istraživanje otkrilo je da su majke koje su dojile decu imale manji indeks telesne mase bez obzira na to koliko su se puta porodile.

U istraživanju je učestvoval 740 hiljada žena u menopauzi, i otkriveno je da one koje nisu dojile svoju decu gojaznije i imaju veći rizik od obolevanja od dijabetesa i srčanih bolesti, kao i od drugih oboljenja povezanih sa gojaznošću.

Istraživanje je dokazalo da šest meseci dojenja smanjuje rizik od gojaznosti u starosti, tvrde istraživači.

Ključne reči: , ,
Sviđa mi se (Nema glasova)
Loading ... Loading ...
Povezane vesti:

Ostavite komentar

Da bi se pored vašeg komentara uvek video vaš avatar idite na Gravatar servis, registrujte se i uz vaš email identifikujte odgovarajuću sličicu!
Vaš gravatar će biti isti kod svih komentara, na svim sajtovima koji podržavaju gravatare.