
Antirid: Ova dva sastojka bi trebalo da sadrži vaša okoloočna krema
Pravi antirid čini "čuda": pomaže u smanjenju bora na licu, deluje protiv tamnih podočnjaka i hidrira kožu. Da bi pružio najbolje rezultate, neopho...
Ako vas zanima koji je vaš tip starenja i kakva bi trebalo da vam bude nega kože, odgovorite na naša četiri pitanja
Svi mi različito starimo, a način na koji ćemo stariti upisan je u našem genetskom kodu. Promene vezane za uzrast direktno zavise od karakteristika razvoja mišićnog tkiva, debljine potkožnog masnog sloja, tipa kože, nivoa hormona i drugih faktora.
U kozmetologiji se razlikuju osnovni tipovi starenja: fino naborano, umorno, deformisano. Može vam se dogoditi da imate i kombinovani tip. Koja god od opcija da je u pitanju važno je da znate koji tip starenja je vaš kako biste mogli da mu prilagodite negu kože.
Odgovor ćete saznati relativno lako, ukoliko iskreno odgovorite na četiri postavljena pitanja. Ona su pažljivo usmerena i odabrana tako da odrede ključne probleme vaše kože i da odrede na koji način ona stari, kakve promene joj se događaju. Proverite koji tip kože se izabrali najveći broj puta i saznajte kako da negujete svoju kožu.
Pitanje br 1: Koji je tip vaše kože?
Normalna ili kombinovanu koža – tip A.
Suva koža – tip B.
Masna koža – tip C.
Pitanje br 2: Vaš najveći problem su:
Koža je čista i glatka – tip A.
Pege/pigmentacija – tip B.
Akne i mitiseri – tip C.
Pitanje br 3: Koža vam je pod prstima…
elastična i glatka – tip A.
tanka i elastična – tip B.
reljefna – tip C.
Pitanje br 4: Šta primećujete na koži oko očiju?
Fine tanke bore – tip A.
Kapilare i otok oko očiju – tip B.
Opuštene kapke – tip C.
Vaša koža je normalna do kombinovane, relativno sporo i ravnomerno gubi volumen i ne morate da obraćate pažnju na neke komplikovane probleme poput hiperpigmentacije, pega ili proširenih pora.
Mnogi ovo smatraju dobitnom kombinacijom i najatraktivnijom varijantom starenja. Kontura lica ostaće vam dobro očuvana i jasna. Pojavljivaće se male i plitke bore, ali lice ne gubi oblik i strukturu.
Nega kože: Negujte i hidrirajte kožu što je više moguće, koristite sprejeve sa hijaluronskom kiselinom, stimulišite proizvodnju kolagena i elastina.
Ime govori samo za sebe: sa ovom vrstom starenja, lice izgleda umorno i iscrpljeno. Koža je obično suva, tanka, postepeno gubi čvrstinu i, što je najvažnije, elastičnost. Sa godinama se često javlja deficit mekih tkiva u srednjem delu lica, jagodice mogu postati izraženije. Generalno, lice takve osobe može izgledati mršavije, iako generalno ne gubi težinu.
Nega kože: Treba da se usmerite ka poboljšanju mikrocirkulacije i održavanju mišića lica u dobroj formi; bilo koje procedure nege su pogodne, efekat limfne drenaže je dobrodošao.
Sa godinama, kod osoba sa deformacionim tipom starenja, pojavljuje se višak potkožne masti, što izaziva promene u mikrocirkulaciji. Sve ovo dovodi do formiranja izraženog otoka tkiva i deformacije ovala lica. Na primer, pojavljuje se opušten podbradak, obrazi padaju i nazolabijalni nabor postaje izraženiji.
Nega kože: Neophodne su vam vežbe i postupci koji koriguju oval lica i imaju efekar liftinga. Masaža lica je najjednostavniji ali najefikasniji program koji aktivira metabolizam, poboljšava cirkulaciju krvi i vraća tonus mišića lica. Vrlo je važno da snabdete kožu dovoljnom količinom kolagena.