Na ŠTIKLAMA do boljeg ORGAZMA!

by | septembar 8, 2009

Ko na kakvom uzvišenju stoji vidi više od onog u podnožju. Ovu mudrost jednog pametnog čoveka iz jedne, danas majušne zemlje, žene su znale i pre nego što ju je taj majstor stiha sročio i stavio u čuveni ep!

stiklama do orgazma

Nisu se one bez razloga još davno u istoriji popele na potpetice. I sve sa ciljem da bi malo bolje videle svet, preokrenule ga, podmetnule mu zamku, osvojile ga, učinile lepšim, boljim i smislenijim mestom za život.

Kinđurenje, uređivanje, sređivanje, doterivanje, ulepšavanje, sve to ima (dodatnog) smisla ako se postavi na nekoliko centimetara iznad zemlje. Svet se bolje vidi, perspektive su jasnije, a i ukoliko im neki muškarac zasmeta, lakše ga mogu preskočiti. Isinbajeva tada progovori iz njih…:)

Visoku potpeticu opevali su mnogi, svako na svoje način, i Marija Antoaneta, ona „vickasta“ kraljica koja je više brinula o svojoj štikli nego o podanicima kojima je savetovala da se najedu kolača kad već nemaju od čega da (pre)žive.

Nekoliko vekova kasnije, to isto učinila je i Sofija Kopola u svom filmu o nesrećnoj kraljici. Visoke potpetice opevao i „doktor za žensku dušu“ Pedro Almodovar, ali i jedna balkanska pevačica koja je primetila da tamo gde one stanu trava ne raste… Visoka potpetica uvek je tema „par excelance“, ravna onoj hamletovskoj, koja nikada ne izlazi iz mode. Prepune su ih ulice, izlozi, modni časopisi.

 

Potpetice stare 1.000 godina

Visoke potpetice počele su da se nose pre više od hiljadu godina. Prema nekim istraživanjima, prve cipele sa visokom petom potiču iz Mesopotamije. Zapravo, one su izum koji je, kao i svi uostalom, smišljen da pomogne čoveku. Koristili su ih najpre konjanici jer su one sprečavale klizanje noge iz uzengija ali pravu ekspanziju potpetice su doživele kada je čovek u njima video spas od blata i smeća na ulicama. Međutim, bum nad bumovima i svojevrstan modni šik visoka peta postaje – a gde bi drugo do – u Francuskoj. Bilo je to u 16. veku, u doba vladavine majušnog Luja XIV. Kako je Luj bio nizak a s tim se nikako mirio nije, njegovi stilisti 🙂 morali su da osmisle način kako da ga uteše po tom pitanju. Štikle su bile recept za to. Danas se zna ko nosi štikle i zašto! 🙂 Kad je reč o nošenju visokih potpetica, uvek se postavlja i pitanje udobnosti, odnosno zdravlja, jer naše stopalo nosi celo naše telo. Kažu da čovek za svoj prosečan životni vek obiđe našu planetu skoro četiri puta. Lekari kažu da nošenje cipela sa visokom petom i uskim vrhom dug vremenski period može da šteti zdravlju. Zato bi bilo poželjno da nam cipele budu udobne. One sa štiklama prečesto nisu. Ali, šta mari!

 

Žene kao mazohisti

Važno je da smo srećni u onome u čemu hodamo. Uostalom, to je savremena filozofija iz koje je nikla i nova „Sex and the City“ idelogija, ali i hamletovska dilema „manolice“ ili „lubutenovice“? Osim toga, žene su poznati mazohisti kada je moda u pitanju, nosiće i nešto što im šteti samo da bi bile lepe, a neko im je šapnuo da se muškarci opasno lože na visoke potpetice, i da im posebno postaje „napete“ kad se priguši svetlo…

 

Za i protiv

I danas postoje razne frakcije – za štiklu i protiv nje. Evo na primer, jedna od novijih je ona turistička koja je protiv štikle! 🙂 U Grčkoj će turistkinje, kad budu obilazile čuvene spomenike, ubuduće morati da nose cipele sa niskom potpeticom, jer one druge oštećuju spomenike, kažu stručnjaci!!! Uvedene su čak i ozbiljne novčane kazne za kršenje ove uredbe.
A za kraj, jedan sasvim drugačiji, pozitivan pogled na visoke potpetice. Naime, istraživanje Italijanke Marije Čeruto, lekarke po zanimanju, pokazalo je da štikle nisu ništa više štetne od baletanki, Naprotiv, pokazalo se da štikle pozitivno utiču na seksualni život žena. Hodanje na štiklama čini mišiće karlice snažnijim a to vodi ka intenzivnijem orgazmu. 🙂 Posle ovog, čak i one žene koje nisu sklone nošenju visokih potpetica sigurno će jurnuti da ih kupe. Zato i ja ovde moram da napravim pauzu i skoknem do prodavnice da izaberem jedan par. Štikle za orgazam, orgazam za sve!

 

 

Tagovi: