9 trikova za negu kože koje smo naučile od zvezda starijih od 40

by | 10 avgusta, 2022
9 trikova za negu kože

Ovih 9 trikova za negu kože naučile smo od čuvenih dama, starijih od 40 godina. Evo i koje su to njihove bjuti tajne!

Pre nego što krenemo da vam otkrivamo sve što smo saznali od poznatih dama, napominjemo da su one jako dugo izložene najboljim proizvodima i savetima eksperata kada je nega kože u pitanju. I što je najvažnije, budući da su u 40-im i 50-im godinama, ne mogu da se oslanjaju samo na mladost. Baš zato, njihovi saveti vrede zlata!

9 trikova za negu kože poznatih dama preko 40 godina

Salma Hayek

 



View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)


Glumica je priznala da koristi sastojak pod nazivom tepezcohuite. U pitanju je meksička biljka koja se koristi u ovoj zemlji za lečenje opekotina. Poznata je po regenerativnom svojstvu za kožu.
Ne koristim filinge, hemijske pilinge i nisam radila botoks. Imam 55 godina, rekla je.

Christie Brinkley

Ova manekenka i glumica (68) kaže da što smo stariji, moramo više da radimo pilinge.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)


Svakog dana radim piling i to radim već više od 40 godina. Volim kakva mi je koža nakon pilinga- sveža i glatka. Čitala sam članak kao mlada da dnevni piling čini kožu mlađom i od tada to svakodnevno radim.

9 trikova za negu kože- Kerry Washington

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kerry Washington (@kerrywashington)


-Hijaluronska kiselina je Božji dar ženama. Koristim kreme na bazi hijalurona svakodnevno, bez obzira na obaveze. To je ključno, rekla je ova glumica (48).

Cate Blanchette

Cate priznaje da masira lice svaki dan i ujutro i uveče.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Greenwell (@marygreenwell)


Masiram lice čak i pre nanošenja mejkapa.

9 trikova za negu kože- Nicole Kidman

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman)


-Zaštita od sunca je obavezan deo moje rutine nege. Volim da budem napolju, ali pre toga radim sve da zaštitim svoju kožu. Koristim SPF kreme, kao i vitamin C koji čini moj ten besprekornim.

Tracee Ellis Ross

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tracee Ellis Ross (@traceeellisross)


Ova glumica koristi rolere za lice, pomoću kojih masira kožu, zateže je i podstiče limfnu drenažu.
Jako mi prija. A s svakim pokretom rolera imam osećaj da uklanjam godine.

9 trikova za negu kože- Gwyneth Paltrow

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)


Generalno obožavam serume, ulja za lice i za telo. Mit je da ulje nije dobro za kožu.

Jennifer Aniston

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


Obožavam lasere i često ih koristim u nezi kože, rekla je glumica. Iako su ovi tretmani skupi, prema njoj, zaista deluju.

9 trikova za negu kože- Cindy Crawford

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)


Nikada nije kasno da se počne s negom kože. Nikada! Nega kože je kao vežbanje. Jednom kad uradite vežbe ne vidite rezultate. Ali ako godinama to radite, rezultati su i te kako tu, rekla je.

 

Šta ne treba oblačiti nakon 35: 9 komada odeće kojima recite “NE”!

 

Miikka Skaffari / Stringer via Getty Entertainment; Jon Kopaloff / Stringer via Getty Entertainment; Dimitrios Kambouris / Staff via Getty Entertainment

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i uslovima korišćenja sajta.