Istorija crvenog ruža za usne
Crveni ruž je, bez sumnje, bezvremenski, seksi i fatalan… on je sve samo ne običan! Koristile su ga gejše, prostitutke, kraljice…
Premda je bio poznat i ranije, tek je početak dvadesetog veka doneo njegovu široku upotrebu. Do tada, neretko su branili njegovu upotrebu. Međutim, žene ga prosto idealizuju i uvek mu se iznova vraćaju. Crveni ruž je koristila i Kleopatra, poznata po želji i osećajem za lepo. Istomišljenica je bila i kraljica Elizabeta, engleska kraljica 16. veka. Volela je da naglašava svoju bledu put jarko crvenim ružem. U novije vreme, isto je činila Merilin Monro, sada Gven Stefani i mnoge druge. Postavlja se pitanje, koja žena bi mu zaista mogla odoleti?
Protiv njega su svi pokušali da se bore, počevši od crkve, koja ga je zabranjivala u srednjem veku, do britanskog Parlamenta koji je 1770. izglasao jedinstven zakon prema kojem svaka žena koja ga nosi može da bude proglašena vešticom. Feministkinje su, takođe, crveni ruž smatrale bestidnim i provokativnim, potpuno neprihvatljivim.
Pravi obrt dešava se u SAD-u za vreme Drugog svetskog rata kada se sa usana tadašnjih glumačkih diva seli na usne običnih žena. Izmučene ratom, crveni ruž je bio sinonim za bolja vremena, pružajući im glamur koji nisu imale.
Glamur koji žene osećaju kada ga stave na usta, nepovratno je lansirao crveni ruž na sve kozmetičke police delom sveta, u različitim nijansama i teksturama. Za koju god se vi odlučile, kada ga nanesete, bićete sve samo ne obične žene.