Nova pobeda Janka Tipsarevića i Ane Ivanović

by | jul 30, 2012

Srpski teniseri Janko Tipsarević i Ana Ivanović pobedili su svoje protivnike u drugom kolu Olimpijskog turnira.

Tipsarević se u osminu finala plasirao pobedom nad Filipom Pečnerom iz Nemačke rezultatom 3:1. Tipsarević je izgubio prvi set sa 3:6, ali je napravio preokretu  drugom setu koji je dobio sa 6:3. U odlučujućem setu, Tipsarević je pokazao samopozdanje i dobio  ga sa 6:4.

Nakon što je Janko izborio plasman u osminu finala, isto je pošlo za rukom i Ani Ivanović, koja je bila bolja od domaće predstavnice Elene Baltače, koju je pobedila sa 2:0 (6:4, 7:6).

Naši teniseri danas su igrali i utakmice prvog kola u dublu. Zimonjić i Tipsarević su sigurnom igrom pobedili slovački tim Martina Klizanom i Lukaša Lacka.

Đoković i Troicki nažalost nisu uspeli da se domognu drugog kola. Oni su izgubili od Šveđana Johana Brunstroma i Robert Lindsteda rezultatom 2:0 (7:6. 6:3).