Vaterpolisti zabeležili prvu pobedu

by | jul 29, 2012

Srpska vaterpolo reprezentacija pokazala je da je jedan od navećih favorita za olimpijsku medalju. Tim selektora Dejana Udovičića savladao je trostrukog olimpijskog šampiona Mađarsku rezultatom  14:10.

Nakon neizvesnog prvog poluvremena, naši vaterpolisti uspeli su da u trećoj četvrtini steknu prednost, golovima Filipa Filipovića, Andrije Prlainovića i Duška Pjetlovića, dok je golman Slobodan Soro bio nepremostiva prepreka za mađarksi napad.

Srbija se takmiči u grupi A, gde pored Mađara igraju i SAD, Australija, Crna Gora i Ruminija.

Trenutno su na programu i utakmi ce naših reprezentacija u odbojci i rukometu, dok je meč Novaka Đokovića i Italijana Fabija Fonjinija odložen zbog kiše pri rezultatu 7:7 u taj-brejku prvog seta.

Drugog dana Olimpijskih igara u Londonu ostali smo bez još jednog kandidata za medalju. Stonoteniser Aleksandar Karakašević izgubio je od Danijela Cvikla iz Mađarske.