Kako da vaš poklon bude zapažen?

by | decembar 23, 2011

Najvažnije je da poklon dajemo od srca, ali i razmislimo šta bi osobu kojoj je namenjen najviše obradovalo. Kad su ta dva uslova ispunjena, na red dolazi pakovanje, jer i poklon treba da bude svečano „obučen“.

Papirne kese za poklone nisu originalno, ali su veoma praktično rešenje, pogotovo za Novu godinu, kad treba da zapakujemo više poklona, a nemamo baš mnogo vremena. Međutim, i njima, što bi kreatori rekli, možemo dati lični pečat. Dovoljno je da kroz obe ručke provučemo ukrasnu traku i svežemo je u mašnu. Podrazumeva se da uz šarenu kesu ide jednobojna traka. 

Bez obzira da li ćete poklon staviti u ukrasnu kesu ili kutiju, uvek ubacite nekoliko novogodišnjih kuglica ili jednu sjajnu girlandu. Taj dodatak nije skup, a poklonu daje prazničnu notu.

Rukavice, kapu ili neki drugi „mek“ poklon možete brzo i atraktivno upakovati u stari, dobri celofan, koji svakom poklonu daje svečani ton. Dovoljno je iseći kvadrat potrebnih dimenzija, staviti poklon na sredinu, skupiti celofan kao da pravimo „boščicu“ ili „bombonu“ i trakom čija je boja usklađena sa poklonom svezati „bogatu“ mašnu (kada je kao bombona, onda dve manje).

Nemojte koristiti plastične ukrasne trake, a biće još gore ako na poklon zalepite neku od onih dosadnih mašni, koje se već „sto godina“ prodaju u samouslugama. Trake od organdina su idealno rešenje – izgledaju elegantno, a tekstura im je takva da će – kad ih svežete – mašna imati „dobro držanje“. Za razliku od njih, mašne od satena „padaju“.

U januarskom broju L&Z (na svim kioscima) predstavili smo još nekoliko zanimljivih načina da vaš poklon izgleda što lepše.

Imate li i vi originalnu ideju za pakovanje poklona? Podelite je sa nama!

 

Tagovi: