10 najčešćih grešaka koje činite prilikom umivanja

by | oktobar 28, 2014

Umivanje vam se čini kao najjednostavniji deo vaše dnevne beauty rutine, zar ne? Međutim, navike kojih niste ni svesni mogu da izazovu mnogo nevolja vašoj koži kao što su suvoća, iritacija, masnoća.

umivanje

Pročitajte i naučite o najvećim greškama pri umivanju kako biste ih izbegli i poštedeli kožu od različitih problema.

Koristite pogrešne proizvode

Proizvod za čišćenje lica bi trebalo da ukloni sve nečistoće, tragove šminke, ali ne i da „počisti“ prirodna ulja i zdrave ćelije kože. Pronađite odgovarajući, a da nije previše slab ili agresivan.

Preterivanje

Uglavnom, jednom do dva puta dnevno je sasvim dovoljno, jer više od toga može da dovede do iritacije ili preteranog lučenja masnoća. Ako niste nosili šminku ili se znojili mnogo tog dana, probajte da isperete lice samo mlakom vodom. Dobro je s vremena na vreme napraviti pauzu od proizvoda za čišćenje.

Temperatura vode

Ovaj mit sigurno znate, a to je da topla voda otvara pore, a hladna ih zatvara. Realnost je da pore nemaju mišiće koji bi se otvarali i zatvarali. Topla voda može da ostavlja prijatno osećanje na licu, ali nije pogodna za prirodne masnoće koje imaju ulogu zaštite. Mlaka voda će najbolje prijati vašem licu.

Preteran piling

Piling je koristan za otklanjanje mrtvih ćelija kože, ali je važno samo da je umereno. Izbegavajte abrazivna sredstva, umesto kojih možete uzeti voćne kiseline, na primer, i radite piling najviše dva do tri puta nedeljno. Upotrebljavajte prste umesto sunđera.

Ispiranje

Ako dobro ne isperemo lice posle bilo kog tretmana, doći će do zatvaranja pora i sušenja kože. Linija duž vilice, duž kose i nos su područja koja se najviše zanemaruju prilikom ispiranja sapuna.

Iritantni dodaci

Učinite vašem licu uslugu i izbegavajte iritantne dodatke kao što su boje, parfemi i paraben. Uvek čitajte šta piše na poleđini proizvoda.

Trljanje peškirom

Kad brišete lice nemojte da ga trljate peškirom, zato što na taj način borate i razvlačite kožu, što oštećuje prirodnu elastičnost kože.

Hidratantna krema

Da bi koža na najefikasniji način upila hidrantnu kremu, nanesite je odmah po ispiranju, dok je koža još vlažna. Isto se odnosi na serume i proizvode za specijalne tretmane. Ako čekate da se koža potpuno osuši, aktivni sastojci kreme teže prodiru u kožu.

Ne trošite novac na skupe proizvode

Ne morate da trošite gomilu novca na skupe proizvode sa zvučnim imenima. Potražite one sa prirodnim sastojcima. Ali, ne žalite novac kad je reč o serumima i hidrantnim kremama.

Ne plašite se ulja

Dugo su se ulja smatrala neprijateljem kože, ali, sada se to menja. Stručnjaci kažu da svaki tip kože može da ima koristi ako se čisti uljem, pa čak i masna koža. Dobro ulje očistiće pore od prljavštine i bakterija, i pomoći će u održavanju kože.

Potražite ona sa prirodnim biljnim uljima. Možete probati visokokvalitetno bademovo ulje, ulje od koštice kajsije, od semenki grožđa ili obično suncokretovo ulje. Može se koristiti i kokosovo i maslinovo ulje, ali ona kod nekih tipova kože izazivaju probleme. Jednostavno prstima utrljajte malo ulja i izbrišite rukavicom za kupanje umočenom u toplu vodu.

Autor: Life Content, M.G.

Tagovi: