Emir Bekrić: Najbrži Evropljanin na svetu

by | avgust 16, 2013

Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u atletici u Moskvi, u disciplini 400 metara prepone. Rezultatom 48,05 sekundi on je šesti put oborio nacionalni rekord, a u finalnoj trci je bio jedini belac i jedini Evropljanin.

Ovo je najveći dan za srpsku atletiku, ali i za mene kao atletičara. Maksimalno sam se skoncentrisao da dam sve od sebe. Pred ciljem sam zamislio svoju porodicu i izvukao poslednji atom snage iz sebe. Hvala svima na podršci„, rekao je Bekrić posle finalne trke.

Zlatnu medalju osvojio je Džehua Gordon iz Trinidada i Tobaga (47,69), dok je srebro pripalo Amerikancu Majklu Tinsliju (47,70).

Ceremonija dodele medalja na 400 metara prepone biće održana sutra od 16.10 sati po našem vremenu.