Da li se suprotnosti privlače? Evo koje razlike zapravo jačaju odnos muškarca i žene!

by | april 11, 2023
Da li se suprotnosti privlače

Da li se suprotnosti privlače ili su u pitanju samo „bapske priče“? Naime, neki veruju da što je više sličnih partnera, to je veza jača. Drugi, naprotiv, veruju da u suprotno. Koje razlike zapravo drže par zajedno, a koje ne?

Ako je verovati psiholozima, tačno je mišljenje da se suprotnosti privlače. Ali pitanje je da li mogu da se slažu kada romantična privlačnost nestane? Veća je verovatnoća da će to učiniti parovi koji imaju ove četiri razlike.

Da li se suprotnosti privlače? I ako je tako, koje razlike su u pitanju?

Različiti temperamenti

Dva temperamentna ili, obrnuto, mirna partnera – ovo je ili veoma emocionalno zamorno, ili monotono. Najbolje je kada je jedan član para „glasan“, aktivan, emotivan, a drugi „tih“, uravnotežen, racionalan. U početku, po ovom osnovu, može doći do okršaja i lomljenja koplja. Ali što su ljudi duže zajedno, to će se više prednosti naći u takvoj zajednici.

Drugačiji tempo života

Obično se takvi parovi nazivaju „požuri i koči“. Pa, šta ako je jedan stalno spreman za akciju, a drugi nije. Prvo, postepeno dolazi do određenog balansa brzina. Spor čovek malo ubrzava, a užurbani uči da uspori. Drugo, takav par je efikasan u različitim situacijama i stoga je jak. Kada je potrebno delovati ažurno, jedan partner „radi“, kada je potrebno sve odmeriti, razmisliti, dok drugi „skoči pa onda kaže hop“. Ako se uspostavi ravnoteža, na kraju svi dobijaju.

Da li se suprotnosti privlače? Različiti hobiji

Situacije kada se partneri ne rastaju ni na sekund, idu u istu teretanu, imaju iste prijatelje… Veoma pogodan scenario za filmove i reklame, ali često nerealan u stvarnom životu. Na kraju krajeva, ako se udubite u istoriju, možete shvatiti da su interesi muškarca i žene, muža i žene, momka i devojke oduvek bili različiti. Čisto muški svet: lov, ribolov, tehnologija, fudbal… Prioriteti žena: odeća i knjige, ručni rad i društveni događaji, deca i kuvanje. Da, dobro je ako partneri imaju nekoliko zajedničkih hobija. Ali u isto vreme, svako treba da ima svoj svet, svoj izduvniventil. Takvi sindikati su mnogo jači od onih u kojima su muž i žena uvek zajedno.

Različito obrazovanje i stručne oblasti

S jedne strane, izgleda da se dva fizičara ili dva doktora bolje razumeju. I, shodno tome, budu zanimljivi jedni drugima. Ali s druge strane, sa takvom slučajnošću uvek postoje rizici. Rizik od prenošenja posla u porodični život i u krevet. Diskusija o tome će trajati sve vreme. Rizik da se od muža i žene, od para pretvorite u samo kolege ili poslovne partnere. I rizik od čisto profesionalne zavisti i konkurentnosti, koji ne samo da ne jačaju odnose, već ih i uništavaju. Kada se u paru pojavi rivalstvo- to je po pravilu početak kraja.

Postoje i razlike koje često postaju prepreka u odnosima. To jest, neće naškoditi kratkoj romansi, ali će postati ozbiljan test za brak i dug zajednički život. I to su tri glavne „rizične“ razlike:

Različita verska uverenja. Da, međuverski brakovi se dešavaju, ali su skoro uvek teški.

Različit društveni status. Ne materijalni, već društveni. Čovek je mogao da odrasta u veoma siromašnoj porodici, da zaradi mnogo novca i srećno se oženi ćerkom jednako siromašnih roditelja, koja nije uspela da se obogati. Ovaj brak će sigurno biti uspešan. Ali venčanje prestolonaslednika i devojke iz naroda je lepa holivudska fikcija, često veoma daleko od stvarnosti. Odnosno, brak se može dogoditi, srećan porodični život je malo verovatan.

Različiti principi. Ovo je odnos prema politici, deci, novcu, roditeljima, poslu. Odnosno, određeni društveni moralni i etički okvir ugrađen u svakog od nas. Što više takvih tačaka fundamentalnog neslaganja imate, manje je izgleda vaša veza. A ljubav je ovde, nemoćna…

Lepota i zdravljeTom Merton/iStock/Getty Images Plus via Getty Images